Další rok, další žádosti!
Informace o platech a odměnách za uplynulý rok 2022 už by měly mít všechny úřady, instituce a organizace hezky pohromadě a tak je teď řada na nás, abychom si o ně opět zažádali. A letos máme o argument navíc!

 

 

Od letošního roku máme oproti předchozím letům o argument pro naše žádosti navíc. Tím je nová část zákona o svobodném přítupu k informacím (č.106/1999 Sb.), která vešla v platnost 1. ledna 2023. Jde o paragraf 8 c, který upravuje vlastně přesně to, co pro projekt potřebujeme a tedy, že povnné subjekty z hlediska informačního zákona údaje o platech musí poskytnout. Tedy samozřejmě - musí poskytnout jen v případě, že se žadatel o tuto informaci zeptá způsobem, který bude plně odpovídat podmínkám stanovených v zákoně o svobodném přítupu k informacím.  

Hned začátkem února jsme vybrali několik významných úřadů a státních organizací a těm jsme odeslali naše vylepšené žádosti o přesnou citaci nového paragrafu. V současné době pilně počítáme zákonné lhůty na odpovědi či odvolání a od několika oslovených už dokonce máme veškeré požadované informace! V těchto dnech poskytnuté údaje pečlivě doplňujeme do adminu webu a kontrolujeme, aby byly veřejnosti co nejdříve přístupné.

Další žádosti budeme postupně rozesílat v následujících dnech.

 

Datum zveřejnění: 23.2.2023, Autor: Hlídač státu

Zpět na všechny aktuality

Kdo jsme

Tento projekt nabízí jasné a stručné informace o platech a bonusech vrcholných veřejných činitelů z nejvýznamnějších státních orgánů. Spolupracujeme s:
Hledat instituce   Více o projektu